۳۵ مطلب توسط «محمد بهشتی زواره» ثبت شده است

در مورد چارلی مانگر سرمایه گذار و شریک وارن بافت

چارلی مانگر شریک راهبردی و دست راست وارن بافت سرمایه گذار آمریکایی در شرکت برکشر هاتاوی بود. وی در نوامبر 2023 در سن 99 سالگی درگذشت. روش سرمایه گذاری شرکت برکشر هاتاوی مورد بحث بسیاری از سرمایه گذاران است. متن زیر یک مصاحبه با وی قبل از درگذشتش است که برایم جالب بود و در نشریه وال استریت ژورنال منتشر شده است.

یک روز صبح با چارلی مانگر

من صبح زود یک روز سپتامبر به خانه چارلی مانگر در لس آنجلس رسیدم. امیدوار بودم که ایده و راهنمایی هایی ازش بگیرم. تقریبا به طول 4 ساعت چارلی بدون توقف صحبت کرد. در مورد موفقیت ها و شکست ها. در مورد هوش مصنوعی و مراکز رشد استارت آپ ها ؛ ایلان ماسک و دونالد ترامپ . میراث مانگر و راز موفقیت در زندگی و حتی در مورد هموروئید دردناکش.

ادامه مطلب...
۲۵ آذر ۰۲ ، ۱۸:۴۷ ۰ نظر
محمد بهشتی زواره

چرا کانادا یک غول اقتصادی نیست؟

کانادا کشوری است که به ندرت روی خط اخبار می آید؛ هنگامی هم که می آید معمولا خبری در مورد سلبریتی های کانادایی مانند جاستین بیبر، سلن دیون یا دریک است که منتشر میشود. برای کشوری که 40 میلیون نفر جمعیت دارد، که به زحمت به جمعیت ایالت کالیفرنیا میرسد، زیاد هم بد نیست که سلبریتی های معروفی داشته باشد. اما با توجه به پتانسیل های اقتصادی کانادا جایگاه اقتصادی این کشور ضعیف است.

کانادا دومین کشور وسیع دنیاست با بیشترین خط ساحلی، آنهم در دو سوی اقیانوس های آرام و اطلس که می تواند منافع اقتصادی کلانی برای کانادا داشته باشد. کانادا سومین منابع اثبات شده نفت دنیا را دارد و پنجمین تولید کننده گاز دنیاست. همچنین امکانات وسیعی در زمینه انرژی های پاک در اختیار دارد و صد البته با بزرگترین اقتصاد دنیا هم مرز است.

ادامه مطلب...
۰۸ آذر ۰۲ ، ۱۲:۰۵ ۰ نظر
محمد بهشتی زواره

آپدیت لندن برای اتریوم

آپدیت لندن مدتی است برای اتریوم فعال شده است، آپدیتی مهم  برای دومین رمز ارز مهم جهان ، گرچه مدتها بود که حتی طرفداران رمز ارزها از برخی موارد مانند کارمزدهای تراکنش های غیر قابل پیش بینی ناراضی بودند. این مسئله به خصوص اخیرا با توجه به استفاده توکن های مختلف از سیستم بلک چین اتریوم، افزایش یافته بود ( توجه کنید که آپدیت در آگوست 2021 انجام شده است). با توجه به تاثیر بالای آپدیت لندن با وجود گذشت زمان طولانی از اجرایی شدن این آپدیت بد نیست که به نکات اصلی و مهم این آپدیت نگاهی بیندازیم.

ادامه مطلب...
۰۷ آذر ۰۱ ، ۱۲:۰۲ ۰ نظر
محمد بهشتی زواره

حال و روز بیت کوین

بیت کوین از ماکزیمم قیمتی 68000 دلاری در نوامبر 2021 ، کمتر از یکسال قبل، حالا به قیمت حدود 16500 دلاری رسیده است.

گرچه بازار رمز ارز تنوع زیادی دارد ، اما باید اذعان کرد، نقش بیت کوین در رهبری بازار تعیین کننده است ؛ چه از لحاظ حجم و چه از لحاظ روانی.

بازار بیت کوین الزاما نشان دهنده آینده بلک چین و رمز ارز ها نخواهد بود، اما به هر حال برای بررسی روند جالب است.

ادامه مطلب...
۰۱ آذر ۰۱ ، ۲۲:۵۹ ۰ نظر
محمد بهشتی زواره

معرفی سریال مدیر شب The night manager

مدیر شب

رمان های جان لوکاره کتاب های مقدس ژانر جاسوسی هستتند. برای اقتباس هاس سینمایی بقیه نویسندگان این ژانر چندان زوری در بازو نداشتند و یادگارهای خوب از رمان های آنها کم ساخته شده است. اما از روی رمان های جان لوکاره بسیار اقتباس صورت گرفته و اکثرا موفق بوده اند. معروف ترین هایش هم جاسوسی که از سردسیر آمد ( که من کتابش را معرفی کردم ) و کتاب پیله ور ، خیاط ، سرباز ، جاسوس است .

ادامه مطلب...
۱۱ آبان ۰۰ ، ۱۰:۰۰ ۰ نظر
محمد بهشتی زواره

10 رمز ارز پیشنهادی فوربس

قبلا در مطلبی ، 10 کریپتو ارزشمند برای سرمایه گذاری در سال 2021 را بررسی کردم ، این فهرست ، ارزهای دیجیتالی است که فوربس پیشنهاد کرده است . مشترک بودن برخی ارزهای دیجیتال در این فهرست ها می تواند به انتخاب برای سرمایه گذاری های احتمالی کمک کند .

ادامه مطلب...
۰۹ آبان ۰۰ ، ۰۹:۴۱ ۰ نظر
محمد بهشتی زواره

چهار سوال مهم در مورد سرمایه گذاری روی رمز ارزها

آیا می خواهید ارزهای دیجیتال را به سبد سرمایه گذاری خود اضافه کنید ؟

این چهار سوال مهم است که باید از خودتان بپرسید.

در مورد سرمایه گذاری در رمز ارزها باید یک نکته مهم را بدانید ، اینکه سوار یک رولر کوستر هستید؛ قیمتها با سرعت ، گاهی در یک دقیقه تغییر می کنند ، حتی با یک توئیت ایلان ماسک. برخی از مردم خوش شانس هستند ولی قسمت عمده ای از آنان زیان میکنند. ( این را یک نویسنده اینستاگرامی ارزهای دیجیتال نوشته است ؛ investdiva@) . اگر از آن دسته سرمایه گذارانی هستید که به سرمایه گذاری آهسته و رشد پیوسته اعتقاد دارید ، برای دوران بازنشستگی خودتان ؛ ممکن است ریسک های کوتاه مدت رمز ارزها ارزش پذیرفتن را در مقابل رشد بلندمدتشان داشته باشد ، در صورتی که شما را از بقیه سرمایه گذاری های پایه باز ندارد.

ادامه مطلب...
۰۵ آبان ۰۰ ، ۱۹:۰۵ ۰ نظر
محمد بهشتی زواره

معرفی سریال The Little Drummer Girl

سریال دختر کوچک طبل زن، یکی از مینی سریال های خوب ساخته شده در سالهای اخیر است که کمتر به آن توجه شده است . سریال ها در حال تبدیل شدن به یک از قسمتهای مهم فیلم دیدن ما هستند.

خوشبختانه مینی سریالها این وسط به دادمان رسیده اند و ما را از نگرانی دنبال کردن سریالهای طولانی و از آن نگران کننده تر نگرانی نیمه کاره رها کردن این سریال ها رهانیده اند.

ادامه مطلب...
۲۹ شهریور ۰۰ ، ۰۸:۱۲ ۰ نظر
محمد بهشتی زواره

کمبود نیروی کار در دوران کرونا

در مورد تعدیل نیرو در زمان کرونا زیاد مطلب منتشر شده است . در زمینه شغل های مرتبط با گردشگری ، رستوران ها و موارد مشابه تعدیل گسترده ای در سطح جهان اتفاق افتاده است که موارد آن را زیاد شنیدیم . اما از آن سو من برای اولین بار از یکی از دوستان شنیدم که نمی تواند نیروهای تعدیل شده قبلی را دعوت به کار کند و دلیل آن این نبود که در جای دیگری مشغول به کار شده اند، دلیل آن این بوده است که نمی خواهند کار کنند و اکثرا در خانه هستند، سوال بعدی این بود که از پس هزینه های زندگی برمی آیند ؟ جواب درستی برای این سوال نبود.

ادامه مطلب...
۰۶ شهریور ۰۰ ، ۱۳:۳۱ ۰ نظر
محمد بهشتی زواره

معرفی کتاب : پوست در بازی

نسیم نیکلاس طالب نویسنده مورد علاقه من است. احتمالا در توئیتر فقط حرفهای او باشد که جذابیتی برای باز کردن توئیتر را ایجاد می کند. کتاب قوی سیاه ، یکی از مهمترین کتابهایی است که از نسیم طالب معرفی شده است و احتمالا مهمترین کتاب اوست که عملا با آن کتاب شناخته می شود. متاسفانه به دیگر کتابهای نسیم طالب کمتر پرداخته شده است و علی رغم اینکه کتاب قوی سیاه تا به حال چندین بار با ترجمه های مختلف از انتشارات مختلف چاپ شده است ، کتاب چاپ نشده از نسیم طالب هنوز زیاد مانده است .

ادامه مطلب...
۰۵ خرداد ۰۰ ، ۱۴:۱۵ ۰ نظر
محمد بهشتی زواره