آپدیت لندن مدتی است برای اتریوم فعال شده است، آپدیتی مهم  برای دومین رمز ارز مهم جهان ، گرچه مدتها بود که حتی طرفداران رمز ارزها از برخی موارد مانند کارمزدهای تراکنش های غیر قابل پیش بینی ناراضی بودند. این مسئله به خصوص اخیرا با توجه به استفاده توکن های مختلف از سیستم بلک چین اتریوم، افزایش یافته بود ( توجه کنید که آپدیت در آگوست 2021 انجام شده است). با توجه به تاثیر بالای آپدیت لندن با وجود گذشت زمان طولانی از اجرایی شدن این آپدیت بد نیست که به نکات اصلی و مهم این آپدیت نگاهی بیندازیم.

 با توجه به اینکه سیستم غیر متمرکز بلک چین یا آنچه اصطلاحا DiFi نامیده می شود، به طور گسترده متکی بر سیستم رمز نگاری اتریوم است. در حقیقت آپدیت لندن کمی تراکنش های کارمزد ها را قابل پیش بینی تر می کند.

اگر اتریوم را یک بزرگراه در نظر بگیریم، آپدیت لندن در حقیقت تعدادی لاین اضافه به بزرگراه می افزاید و ضمنا پرداخت عوارض را قانونمند تر و استاندارد تر می کند؛ به گفته نیک کارتر، یکی از متخصصان بلک چین گرچه این آپدیت کارمزد ها را پیچیده تر می کند اما آنها را در ضمن وارد ثبات بیشتری می کند.

هارد فورک لندن که پس از هارد فورک برلین ارائه شده است، به عنوان یک تغییر دهنده بازی شناخته میشود.

دو تغییر مهم در این هارد فورک پیش بینی شده است ، یکی کارمزد تراکنش ها ( که قبلا به آن پرداختیم) و یکی هم ماینینگ.

با توجه به اینکه آپدیت لندن برای کارآمد تر کردن شبکه بلک چین اجرا می شود ، بنابر این تاثیر بلند مدت مثبتی روی اتریوم خواهد داشت. بزرگترین رهاورد آپدیت لندن ، قابل پیش بینی کردن هزینه تراکنش است، با توجه به اینکه در آپدین لندن کارمزد دریافتی ماینرها کاهش پیدا میکند احتمالا کاهش درآمد ماینرها در این زمینه قابل پیش بینی است.

منابع (مربوط به زمان اجرایی شدن آپدیت لندن در سال 2021):

تاثیر آپدیت هارد فورک لندن بر ارزهای دیجیتال

Ethereum just activated a major change called the ‘London hard fork’ — here’s why it’s a big deal