۲ مطلب در آذر ۱۴۰۲ ثبت شده است

در مورد چارلی مانگر سرمایه گذار و شریک وارن بافت

چارلی مانگر شریک راهبردی و دست راست وارن بافت سرمایه گذار آمریکایی در شرکت برکشر هاتاوی بود. وی در نوامبر 2023 در سن 99 سالگی درگذشت. روش سرمایه گذاری شرکت برکشر هاتاوی مورد بحث بسیاری از سرمایه گذاران است. متن زیر یک مصاحبه با وی قبل از درگذشتش است که برایم جالب بود و در نشریه وال استریت ژورنال منتشر شده است.

یک روز صبح با چارلی مانگر

من صبح زود یک روز سپتامبر به خانه چارلی مانگر در لس آنجلس رسیدم. امیدوار بودم که ایده و راهنمایی هایی ازش بگیرم. تقریبا به طول 4 ساعت چارلی بدون توقف صحبت کرد. در مورد موفقیت ها و شکست ها. در مورد هوش مصنوعی و مراکز رشد استارت آپ ها ؛ ایلان ماسک و دونالد ترامپ . میراث مانگر و راز موفقیت در زندگی و حتی در مورد هموروئید دردناکش.

ادامه مطلب...
۲۵ آذر ۰۲ ، ۱۸:۴۷ ۰ نظر
محمد بهشتی زواره

چرا کانادا یک غول اقتصادی نیست؟

کانادا کشوری است که به ندرت روی خط اخبار می آید؛ هنگامی هم که می آید معمولا خبری در مورد سلبریتی های کانادایی مانند جاستین بیبر، سلن دیون یا دریک است که منتشر میشود. برای کشوری که 40 میلیون نفر جمعیت دارد، که به زحمت به جمعیت ایالت کالیفرنیا میرسد، زیاد هم بد نیست که سلبریتی های معروفی داشته باشد. اما با توجه به پتانسیل های اقتصادی کانادا جایگاه اقتصادی این کشور ضعیف است.

کانادا دومین کشور وسیع دنیاست با بیشترین خط ساحلی، آنهم در دو سوی اقیانوس های آرام و اطلس که می تواند منافع اقتصادی کلانی برای کانادا داشته باشد. کانادا سومین منابع اثبات شده نفت دنیا را دارد و پنجمین تولید کننده گاز دنیاست. همچنین امکانات وسیعی در زمینه انرژی های پاک در اختیار دارد و صد البته با بزرگترین اقتصاد دنیا هم مرز است.

ادامه مطلب...
۰۸ آذر ۰۲ ، ۱۲:۰۵ ۰ نظر
محمد بهشتی زواره